Zvoľte si jazyk:

Uchádzači o zamestnanie v Poľsku

1. Hľadať prácu je možné prostredníctvom

+

Verejných služieb zamestnanosti:

okresných úradov práce: www.epuls.praca.gov.pl

vojvodských úradov práce: http://krajowe.wup-katowice.pl  www.wup.opole.pl/praca/

Úplný zoznam úradov práce spolu s korešpondenčnými a telefonickými údajmi môžete nájsť na strane: www.psz.praca.gov.pl .

Sieti EURES:

Ponuky práce zo všetkých verejmých služieb zamestnanosti štátov EHP, a teda aj z Poľska, Česka a Slovenska sa nachádzajú na strane pracovnej mobility EURES: www.eures.europa.eu a tiež na poľskej strane EURESwww.eures.praca.gov.pl.

Obecných informačných centier:

Najčastejšie sa nachádzajú na obecných úradoch. Ich cieľom je uľahčiť miestnym obyvateľom prístup k informáciám o trhu práce, hospodárstve, vzdelaní, možnostiach vzdelávania, o začatí a priebehu podnikania. Pri návšteve obecného informačného centra je možné za účelom hľadania práce  bezplatne použiť počítač, internet a fax.

Súkromných zamestnávateľskych agentúr:

Každá súkromná zamestnávateľská agentúra musí byť zapísaná v registri zamestnávateľských agentúr, potvrdením čoho je certifikát vydávaný v mene maršálka Vojvodstva Vojvodskými úradmi práce. Zoznam agentúr sa nachádza na internetovej strane štátneho registra zamestnávateľských agentúr: www.kraz.praca.gov.pl.

Novín z ponukami práce:

Väčšina denníkov, celoštátnych ako aj regionálnych, obsahuje špeciálne rubriky z ponukami práce. Najviac ponúk práce je možné nájsť v pondelkovom vydaniu „Gazety Wyborczej” v prílohe „Praca”, ako aj v prílohe „Moja kariéra” v „Rzeczpospolitej”, ktorá vychádza v stredy.

Internetových portálov z ponukami práce:

www.praca.interia.pl , praca.gazeta.pl , www.pracuj.pl , www.praca.pl www.jobpilot.pl , www.pracadlaciebie.pl ,www.praca.wp.pl , www.praca.onet.pl , www.hrk.pl , www.kariera.pl , http://gazetapraca.pl,  

Pri začatí hľadania práce je potrebné pripraviť si nevyhnutné dokumenty: životopis (CV), motivačný list. Pri príprave týcho dokumentov je možné požiadať o pomoc profesionálnych poradcov na úradoch práce.

Kalendár akcií Mapa E-T Beskydy