Zvolte si jazyk:

Uchazeči o zaměstnání v Polsku

1. Hledat práci lze prostřednictvím

+

Veřejných služeb zaměstnanosti

Okresních úřadů práce:   www.epuls.praca.gov.pl

Krajských úřadů práce: http://krajowe.wup-katowice.plwww.wup.opole.pl/praca/

Úplný přehled úřadů práce s adresami a kontakty je možné získat na stránce: www.psz.praca.gov.pl .

Sítě EURES:

Nabídky práce pocházející z veřejných služeb zaměstnanosti všech států EHP, také z Polska, České republiky a Slovenska jsou umístěny na Portále profesní mobility EURES: www.eures.europa.eu  a také na polské straně EURESwww.eures.praca.gov.pl.

Obecních informačních center:

Najdeme je nejčastěji u obecních úřadů. Jejich úkolem je ulehčení přístupu lokální veřejnosti k informacím o trhu práce, hospodářství, vzdělání, možnostech vzdělávání, zakládání a vedení podnikatelské činnosti. Návštěvník Obecního informačního centra může za účelem hledání práce bezplatně použít počítač s přístupem na internet a fax.

Neveřejných agentur práce:

Každá neveřejná agentura práce musí být zapsaná v rejstříku agentur práce co potvrzuje certifikát vydaný jménem maršálka vojevodství vojevodským uřadem práce. Seznam agentur se nalézá na internetové stránce Celostátního rejstříku agerntur práce: www.kraz.praca.gov.pl

Novin z inzeráty:

Většina denníků celopolských jak i lokálních obsahuje speciální rubriky z nabídakmi práce. Nejvíce nabídek je možné najít v pondělním vydání „Gazety Wyborczej”, v příloze „Praca”, a také v příloze "Moja Kariera" v „Rzeczpospolitej”, která vychází ve středy.

 

Internetových portálů z nabídkami práce:

www.praca.interia.pl , praca.gazeta.pl , www.pracuj.pl , www.praca.pl www.jobpilot.pl , www.pracadlaciebie.pl ,www.praca.wp.pl , www.praca.onet.pl , www.hrk.pl , www.kariera.pl , http://gazetapraca.pl,  

 

Pokud začínáme hledat práci doporučuje se připravit nezbytné dokumenty: životopis (CV), motivační dopis. Pomoc při přípravě těchto dokumentů je možné získat u profesních poradců na úřadech práce.

Kalendář akcí Mapa E-T Beskydy